Translate

2017-10-15

Relacja z 7 spotkania literackiego MGNP w "Cukierni u Borowskiej"







14.10.2017 odbyło się 7 spotkanie literackie MGNP w „Cukierniu Borowskiej’. Spotkanie otworzyła Halina Liberadzka Kozak, po czym przedstawiła listę mieleckich autorów prozy. Są nimi: pani Kamila Białek, pani Renata Bik, pani Joanna Duszkiewicz, pani Maria Kusek, pani Halina Liberadzka Kozak, pani Katarzyna Łysoń, pani Justyna Żelazo, pan Włodzimierz Gąsiewski, pan Edward Guziakiewicz, pan Włodzimierz Kłaczyński, pan Jan Robak, pan Jerzy Skrzypczak, pan Andrzej Talarek, pan Damian Tomecki, pan Józef Witek, pan Stefan Żarów. Organizatorka przywitała jeszcze przybyłych gości: prozaików oraz miłośników czytania pisania i słuchania. Przedstawiła również 4 lektorki: Marię Świątek, Halinę Żalę, Barbarę Wiącek i Halinę Bartoszyńską. Powiedziała też że zdjęcia i film wykona Ilona Ratusińska.
Po przerywniku muzycznym organizatorka przypomniała jak zawsze, że spotkania literackie w „Cukierni u Borowskiej odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca godz.16:00 i będą tam już stałą atrakcją. Halina Liberadzka Kozak przeczytała zwyczajowe hasło że: można tu nie tylko zjeść dobre ciastko, ale też usłyszeć utwory naszych rodzimych prozaików, którzy otworzą swoje książki, by w zaciszu kameralnej atmosfery przeczytać historie swoich bohaterów stworzone w oparciu o fakty, wyobraźnię, wspomnienia lub fantazję.
Po następnym przerywniku muzycznym skracając czas oczekiwania na bajki, ze względu na dzieci,   prowadząca rozdała notatkę o autorze, z wiadomościami o nim w tej dziedzinie.
Ponieważ  zaproszeni artyści w wieku dziecięcym nie dopisali Halina Liberadzka Kozak rozdała teksty do śpiewania i puściła z youtube dziecięce piosenki, które wszyscy uczestnicy wspólnie śpiewali. Wprawdzie tonacja do utworów nie była odpowiednia, ale i tak atmosfera przeniosła wszystkich w dziecięcy świat bajek, w którym królują: lale,  misie,  słonie, pieski, pajacyki, a zwykłe przedmioty posiadają magiczną moc.
Po przerywniku muzycznym zaczęło się czytanie bajek. Jako pierwsza ciepłym matczynym głosem czytała Maria ŚwiątekTajemniczy pędzel. Po przerywniku muzycznym czytała lektorka Halina Bartoszyńska Zaczarowaną laseczkę. Pani Halina jest nową lektorką, która pięknie zaprezentowała utwór, choć robiła to po raz pierwszy i to bez przygotowania. Zastąpiła koleżankę, która nagle zachorowała. Po przerywniku muzycznym usłyszeliśmy lektorkę Halinę Żalę  - w utworze – Mędrcy. Podczas czytania pięknie i spokojnie wypunktowała trudniejsze dla dzieci wyrazy. Na koniec miłym głosem pełnym entuzjazmu  zakończyła lektorka Barbara Wiącek .Przeczytała bajkę - Fruwające zwierciadło. Po wybrzmieniu następnego przerywnika muzycznego Halina Liberadzka Kozak  pochwaliła lektorki i powiedziała iż wszystkie bajki pięknie zabrzmiały, za co autor pan Edward Guziakiewicz otrzymał dyplom za wrażenia artystyczne. W dalszej części odbyła się dyskusja i rozmowa z autorem, gdyż prowadząca przekazała głos słuchaczom bajek.  Jak zwykle pani Joanna Duszkiewicz miała wiele pytań. Dyskutowano o tym jak pisze się utwory dla dzieci a jak dla dorosłych. Prozaicy wyrażali swoje opinie.
Następnie autor bajek pan Edward Guziakiewicz rozdał 5 egzemplarzy książeczek z bajkami Szczęśliwcy którzy otrzymali książki poprosili autora o dedykacje.. Choć zaproszeni młodzi artyści nie dopisali impreza i tak była bardzo ładna. Organizatorka przekonała się że uczestnicy imprez bardzo lubią razem śpiewać i na przyszłość postara się lepiej dobrać tonację do śpiewanych utworów.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na naszego bloga.
 adres mgnpwm.blogspot.com
Zaproszenia na spotkanie listopadowe można odbierać w cukierni u Borowskiej już tydzień przed imprezą. Są też zaproszenia do wydrukowania na portalu Lento i  OLX oraz naszym blogu.


- link na portal "Korso" z materiałem o 7 spotkaniu literackim MGNP

 http://www.korso.pl/wiadomosci/2972,tym-razem-bajki 





Zapraszam na IV filmy ze spotkania 









zdjęcia z imprezy



























































Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prosimy o komentarze!